Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Doda


Doda

Dorota Rabczewska-Majdan, ps. Doda, Doda Elektroda (ur. 15 lutego 1984 w Ciechanowie) – polska wokalistka.

Jest córką medalisty mistrzostw świata i Europy w podnoszeniu ciężarów, olimpijczyka Pawła Rabczewskiego i Wandy Rabczewskiej. Od 5 marca 2005 roku do maja 2008 roku (kiedy to sąd orzekł o ich rozwodzie) była drugą żoną bramkarza Polonii Warszawa, Radosława Majdana.

W latach 1998 - 2007wokalistka polskiego rockowego zespołu Virgin, z którym nagrała trzy albumy. Po rozwiązaniu grupy, rozpoczęła karierę solową, której owocem jest płyta Diamond Bitch. Krążki Dody rozeszły się łącznie w ok. 250 tysięcznym nakładzie.

Biografia
W młodości przez cztery lata trenowała lekkoatletykę (m.in. skok w dal i bieg na 100 m), czego efektem było mistrzostwo województwa w biegu na 1000 i 600 m, w skoku w dal i w pchnięciu kulą oraz brąz w biegu na 100 m na Mistrzostwach Polski. Sport porzuciła dla tańca i śpiewu. Karierę rozpoczęła w wieku 14 lat od występów w Teatrze Buffo Janusza Józefowicza (zagrała w Metrze i Przeżyj to sam). Równocześnie brała lekcje śpiewu u Elżbiety Zapendowskiej. Popularność zdobyła dzięki udziałowi w reality show Bar. Od 2000 r. była wokalistką zespołu Virgin aż do jego rozwiązania.

Wystąpiła w czterech rozbieranych sesjach dla magazynu CKM oraz dwóch sesjach zdjęciowych do Playboya (grudzień 2005) i (październik 2007).

W 2005 r. na festiwalu w Sopocie, wspólnie z towarzyszącymi jej muzykami z zespołu, zdobyła nagrodę publiczności (Słowika Publiczności). Nagrodzona piosenka Znak pokoju, hołd dla papieża Jana Pawła II, uważana jest przez wielu muzyków i krytyków (m.in. Zbigniewa Hołdysa, Krzysztofa Cugowskiego i Piotra Metza) za plagiat utworu Bryana Adamsa Heaven.

Doda jako postać była nominowana w BISERACH 2005 – BATY Radia BIS za najgorsze wydarzenie muzyczne roku. 23 stycznia 2006 roku zdobyła Telekamere 2006 w kategorii Muzyka. 8 maja 2006 r. otrzymała statuetkę Świry 2006 w kategorii artysta estradowy. Udzieliła także swojego głosu w dubbingu w filmie Asterix i Wikingowie. Otrzymała również nagrodę przyznawaną przez czytelników młodzieżowego wydawnictwa Bravo i Popcorn (najlepsza wokalistka i najlepsza płyta), oraz dwie nagrody przyznawane przez słuchaczy Radia Eska na festiwalu Eska Music Awards (najlepsza wokalistka i najlepszy zespół). Nominowana w trzech kategoriach: Najstraszliwsza Postać, Najstraszliwsze Wydarzenie, Najstraszliwsza Piosenka do antynagród Dyby 2006, przyznawanych przez Bulwar Sztuki. Jest jedną z bohaterek książki Witolda Fillera Od Pierwszych Dam do Dody Elektrody, która ukazała się w 2006 r., a także książki Tomasza Raczka Karuzela z idolami. Na festiwalu Opole 2006 piosenkarka odebrała Superjedynkę za najlepszą płytę POP 2005/2006 i wygrała konkurs premier. Kolejnymi nagrodami były najlepszy występ na festiwalu TOPtrendy i statuetka MTV

za najlepszy teledysk do piosenki "Szansa". W październiku 2006 roku odebrała 2 statuetki w kategoriach "Osobowość TV" i "Najlepszy Artysta" stacji telewizyjnej TV JETIX.

16 marca 2007 roku artystka wystąpiła podczas Koncertu Finałowego XXVIII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W drugiej części spektaklu zatytułowanej C-AKTIV (to słowo Witkac czytane wspak) zaśpiewała utwory, których za kanwę tekstową posłużyły wiersze Witkacego. 8 czerwca 2007 r. otworzyła swoim występem polsatowski festiwal TOPtrendy, wykonując przebój Szansa oraz premierowy singel Katharsis. 15 czerwca wystąpiła na festiwalu w Opolu z Katharsis. Jej solowa płyta Diamond Bitch (Diamentowa suka) wydana 27 lipca 2007 roku osiągnęła status podwójnej platyny, co oznacza sprzedaż na poziomie przekraczającym sześćdziesiąt tysięcy egzemplarzy.

Doda wybrała swój oficjalny numer GG 7878, który składa się z jej ulubionych liczb .

1 września 2007 r. wraz z Magdą Mołek poprowadziła drugi dzień 44. Międzynarodowego Sopot Festival oraz zaśpiewała na nim swój nowy singiel: To jest to. Od września 2007 r. Doda jest jednym z czwórki jury tanecznego show TVP2: "Gwiazdy tańczą na lodzie". 4 października 2007 r. Doda otrzymała trzy statuetki na VIVA Comet 2007 w kategoriach: Artystka Roku, Image Roku, Teledysk Roku. Wykonała również swój przebój Katharsis. 22 października 2007 r. po raz drugi przeszła operację kręgosłupa, która według samej zainteresowanej, spowodowana była urazem jakiego doznała w wyniku bójki z członkami zespołu Grupa Operacyjna 1 listopada 2007 r. Doda otrzymała Statuetkę MTV w kategorii: Best Polish Act na MTV Europe Music Awards 2007. 16 listopada 2007 r. Doda otrzymała 2 nagrody na Gali Złote Dzioby 2007 w kategoriach: Medialna osobowość Roku oraz Teledysk Roku. 13 listopada 2007 r. Doda została nominowana do nagrody Viva! Najpiękniejsi 2007 – organizowanego przez magazyn Viva!. Zagrała w komedii Krzysztofa Zanussiego Serce na dłoni.

14 czerwca 2008 roku Doda wystąpiła po raz kolejny na corocznym festiwalu w Opolu, w konkursie Superjedynki w dwóch kategoriach, Płyta Roku, którą wygrał zespół Feel oraz Artysta Roku, którą to nagrodę zdobyła Doda. Wykonała po raz pierwszy swój najnowszy singiel Nie daj się oraz miks Katharsis (singel) i Diamond Bitch, co wywołało oburzenie niektórych osób ze względu na tekst tej ostatniej piosenki. Zdobyła również nagrodę fotoreporterów i dziennikarzy. 7 lipc 2008 r. ogłoszono wyniki Plebiscytu na Królową CKM-u z okazji dziesięciolecia tego miesięcznika. Czytelnicy mogli głosować na dziesięć najpiękniejszych Polek. Wygrała Doda, zajmując I miejsce. Z tej okazji Doda otrzymała Diamentową Okładkę i Bon o wartości pięciu tysięcy złotych, który przekazała dzieciom ze Szpitala Klinicznego w Warszawie. 8 sierpnia 2008 roku zdobyła nagrodę "Polski Hit lata 2008" na organizowanym przez Telewizję Polską Sopot Hit Festiwal za piosenkę Nie daj się (zdobyła ponad 45% głosów). 2 października 2008 r. zdobyła cztery nagrody na gali VIVA Comet 2008 w kategoriach, Artystka Roku, Teledysk Roku, Image Roku oraz Charts Award. Doda jest rekordzistką imprezy, gdyż w ciągu dwóch lat zdobyła siedem nagród. W październiku 2008 r. telewizja CNN w cyklu reportaży poświęconym Polsce umieściła Dodę na liście dziesięciu najbardziej znanych Polaków, obok piosenkarki w zestawieniu figurują takie osoby jak Fryderyk Chopin, Mikołaj Kopernik czy Lech Wałęsa. W uzasadnieniu telewizja napisała o Dodzie, że jest ona jedną z najbardziej znanych polskich piosenkarek, opisano jej początki w zespole Virgin, odważne sesje zdjęciowe w CKM-ie i Playboyu, nadano jej tytuł "polskiej Britney Spears". 10 listopada 2008 r. Doda otrzymała dwie statuetki Złotych Dziobów w kategorii Artystka roku i Teledysk roku (Nie daj się).Single "To Ty" • "Mam tylko ciebie" • "Dżaga" • "Kolejny raz" • "Nie Zawiedź Mnie" • "Znak pokoju" • "2 bajki" • "Szansa" • "Katharsis" • "To jest to" • "Nie daj się" • "Rany"
to to tyle narka do jutra xD ps piszcie o czym mam dawać noteczki to będzie mi łatwiej xD

paula0302
15/12/2008 18:29:08                         Powrót/KomentujSzablon wykonała Ines

Strona Główna
Było tu 5088 osób


Ksiega Gości
Dodaj do Księgi


2008
Grudzień
Dodaj do Ulubionych

Wykonała Ines. Chcesz avatar do tego szablonu? Zapytaj autorkę.
powered by: blog4u